У першому півріччі 2020 року транзит газу склав 25 млрд кубометрів


У першому півріччі 2020 року транзит газу склав 25 млрд кубометрів

За 6 місяців 2020 року Оператор ГТС України протранзитував 24,9 млрд куб. м газу відповідно до нової транзитної угоди. Це на 45% менше, ніж у першому півріччі минулого року (45,1 млрд куб. м).

З початку року Газпром повністю розраховується за весь обсяг заброньованих потужностей, з яких за підсумками півріччя використав 78%. Зі свого боку ОГТСУ виконує всі добові заявки й надалі забезпечуватиме безперебійність транспортування газу до європейських країн.

У західному напрямку було протранзитовано 22,9 млрд куб. м газу. Зокрема, у Польшу – 1,8 млрд куб. м, Словаччину – 16,9 млрд куб. м, Угорщину – 4,2 млрд куб. м.

Читайте також: Росія в півтора рази скоротила транзит газу через Україну

У трансбалканському напрямку транзит склав 1,9 млрд куб. м. Із них 0,4 млрд куб. м – у Румунію та 1,5 млрд куб. м – у Молдову. Зауважимо, що у червні транзит українською ГТС у трансбалканському напрямку різко збільшився через зупинку газогону «Турецький потік».

Також в першому півріччі 2020 року в режимі short-haul були здійснені тестові транзитні операції по маршрутах Словаччина-Угорщина, Словаччина-Польща та Угорщина-Словаччина, а також – з митного складу до Словаччини, Польщі та Угорщини.

Довідка Finance.ua:

  • Транзитна угода між НАК «Нафтогаз України» та російським ПАТ «Газпром», укладена наприкінці 2019 року строком на п’ять років, передбачає мінімальні гарантовані обсяги транзиту – 65 млрд куб. м (178 млн куб. м/добу) в 2020 році та по 40 млрд кубометрів (110 млн куб. м/добу) у 2021-2024 роках.
  • У червні транзит газу по південному маршруту ГТС України склав 26,5 млн куб. м, що на 50% перевищує показники травня та в 4 рази більше, ніж в квітні.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua