Міжбанк: середа продовжила тенденції тижня


Міжбанк: середа продовжила тенденції тижня

Середа продовжила тенденції цього тижня і пройшла досить цікаво на валютному ринку.

З одного боку – особливого надлишку валюти, який би вже дуже сильно тиснув на курс долара – на торгах не спостерігалося. Частину надлишку обережно і “без зайвого шуму” викуповував СІТІбанк для своїх клієнтів-нерезидентів. Причому іноземці зараз працюють невеликими лотами, щоб не провокувати спекулянтів і продавців на підняття курсу. “Допоміг” долару в утриманні його позицій і сам Нацбанк, який на самому початку сесії купив свої традиційні $20 млн по 26,76 гривень, а потім після обіду – ще докупив валюти в резерви по 26,73. Але говорити про значні обсяги цих інтервенцій регулятора ми б не стали. За нашими оцінками НБУ купив всього до $35-50 млн надлишку пропозиції, що явно не рекордна сума навіть в період карантину.

З іншого боку – поступово пожвавлюються імпортери нафтопродуктів (на побоюваннях подальшого зростання цін на міжнародних ринках вони активніше скуповують валюту під свої розрахунки) і паралельно дещо знизилися продажі аграріїв (посівна закінчена і зараз на короткий період у них знизилася потреба в гривневих ресурсах, а поточні витрати вони закривають за рахунок реалізації на внутрішньому рівні вже овочів нового врожаю). Не можуть похвалитися обсягами продажів і металурги – традиційні зовнішні ринки збуту їхньої продукції істотно звузилися через наслідки світового карантину. В кінцевому підсумку – масштаби потенційного просідання курсу долара без втручання НБУ знижуються за рахунок активізації попиту.

Фактично Нацбанк зараз без особливих зусиль балансує між курсовими інтересами експортерів і імпортерів, викуповуючи незначні (навіть за мірками українських торгів) обсяги. Дефіцит гривні і низька платоспроможність бізнесу і населення надають підтримку такій “стабільності” нацвалюти як на міжбанку, так і на готівковому ринку. Але максимальний рівень просідання котирувань долара вже явно близько.

Перебіг торгів:
Пропозиція незначно перевищувала попит в перші дві години сесії, але покупці і продавці не особливо поспішали укладати угоди на основні суми, визначаючись з оптимальним для себе курсом. СІТІбанк виходив на торги з порціонною скупкою долара, щоб не розхитувати ринок і не активізувати спекулянтів. З ранкових 26,76/26,79 гривень долар до 12 години підріс на 1 копійку при купівлі – до 26,77/26,79. Після СІТІбанку попит був досить млявим і НБУ швидко купив свої $20 млн по 26,76 гривень. Як тільки регулятор пішов – курс просів до 26,735/26,76 до обіду і до 26,73/26,75 до 15-ї години. За цей час на торгах знову з’являвся Нацбанк з покупкою по 26,73. Після 15:30 котирування при вже майже повній відсутності попиту ще знизилися до 26,72/26,74 гривень за долар і на цьому рівні торги завершилися.

Головні події 3 червня на міжбанку:

  1. Долар з ранкових 26,76/26,79 до кінця дня подешевшав до 26,72/26,74 гривень;
  2. НБУ двічі виходив на торги. У перший раз купив свої чергові $20 млн за 26,76 гривень, а до кінця дня ще купував по 26,73. За нашими розрахунками загалом регулятор поповнив резерви на $35-50 млн;
  3. Довідковий курс Нацбанку на 12.00 зафіксовано на рівні 26,7701 гривень, а офіційний на 4 червня встановлено на позначці 26,7544 гривень за долар.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після закриття ринку:
долар США – 26,73 / 26,75
євро – 29,95 / 29,97
російський рубль – 0,3893 / 0,3898

На міжнародному валютному ринку forex валютна пара євро/долар дна цей час мала такі значення котирувань 1,1235 / 1,1237

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua