У Пенсійному Фонді розповіли про зростання мінімальної пенсії


У Пенсійному Фонді розповіли про зростання мінімальної пенсії

У Пенсійному Фонді розповіли, як зросте мінімальна пенсія. Цифрами і розрахунками поділилася голова прес-служби Пенсійного фонду Ганна Швець.

Мінімальну пенсію підвищуватимуть у два етапи: перший етап підвищень буде з 1 липня, другий – з 1 грудня. Такий перерахунок пенсій пов’язаний зі збільшенням прожиткового мінімуму, до якого ці пенсії безпосередньо “прив’язані”.

Зараз величина прожиткового мінімуму становить 1638 гривень. З липня вона буде 1712 гривень, а з грудня – 1769. Таким чином, в два етапи мінімальна пенсія має зрости на 131 гривню. Надбавка незначна, однак і вона, кажуть знаючі люди, може зовсім потопити бюджет Пенсійного фонду. Дірка в ньому стає дедалі більшою. А в зв’язку з карантином, ясна річ, надходження до Фонду ще скоротилися. Тобто навіть така скромна 131-гривнева надбавка може стати згубною для Пенсійного фонду.

Як перевірити свій страховий стаж

При цьому пенсіонерам, у яких є надлишок страхового стажу, ще також мають двічі підвищити доплати за цей “зайвий стаж”. Нагадаємо для довідки: у чоловіків вважається обов’язковим при цьому розрахунку стаж у 35 років, а для жінок поки що – 30 років.

За кожен надлишковий рік пенсіонерам доплачують 1% від розміру мінімальної пенсії. Тобто сьогодні один рік, відпрацьований людиною понад необхідний стаж, еквівалентний доплаті у 16,38 гривні. А вже з липня “вартість” одного року складе 17,12 гривні, а з грудня 17,69 гривні. Тобто, у два етапи ціна одного “зайвого” року зросте на 1,31 гривні.

Якщо, приміром, у вас цілих п’ять “зайвих” років страхового стажу, то до грудня ви отримаєте надбавку до того, що ви отримуєте за ці п’ять років, у розмірі 6,55 гривні. Якщо ж вам вдалося покласти на вівтар вітчизни цілих 10 “зайвих” років (в цьому випадку у чоловіків загальний страховий стаж має становити 45 років, а у жінок – 40), то ваша надбавка за ці надлишкові роки зросте до грудня на 13,1 гривні.

Довідка Finance.ua:

  • Пенсійний фонд України оприлюднив дані про середній розмір виплат різним категоріям пенсіонерів станом на 1 квітня 2020 року. Середній розмір виплати для 11,3 млн пенсіонерів склав 3170,14 гривень.
  • Кабінет Міністрів України розробляє механізм впровадження обов’язкової страхової пенсійної системи, яка буде працювати паралельно з чинною солідарною. В результаті українці зможуть отримувати по дві пенсії.

Як накопичити собі на пенсію 👛

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua