Що знають українці про гарантії повернення банківських вкладів (інфографіка)


Що знають українці про гарантії повернення банківських вкладів (інфографіка)

Населення стало менш обізнаним про систему гарантування вкладів: в опитуванні 2017 року частка тих, хто декларував знання, становила 19%, що на 4 відсоткові пункти більше, ніж в опитуванні 2019 року.

Про це свідчать результати дослідження ФГВФО, представлені під час онлайн-презентації на тему «Як за два роки змінилася обізнаність про гарантування вкладів та фінансові настрої громадян».

Чому менше знають? У ФГВФО припускають, що зниження рівня знань може бути пов’язане з меншою медіаактивністю навколо теми виведення банків із ринку через зменшення кількості таких випадків. У 2018 році лише один банк визнано банкрутом, у 2019 банкрутств не було.

Отримати бонус до депозиту 💸

Що засвідчили результати опитування:

 • частка тих, хто мало знає про гарантії, знизилась (42% у 2019 проти 50% у 2017);
 • натомість частка тих, хто не знає нічого, суттєво зросла з 31% у 2017 році до 43% у 2019 році.
 • значно частіше про систему гарантування вкладів знають ті категорій громадян, які мають строковий депозит або поточні рахунки у гривні чи в іноземній валюті: з-поміж цієї аудиторії частка відповідей «Ні, не знаю нічого» становить лише 19%, а частка відповідей «Так, знаю» – 37%;
 • серед тих, хто не має рахунків, частка відповідей «Ні, не знаю нічого» сягає 68%.

Читайте також: Що має пам’ятати кожен вкладник банку в Україні

За два роки зросла обізнаність з тим, як починається процес виплати гарантованого відшкодування за вкладами. Значно зросла частка правильних відповідей (підставою для початку виплат є віднесення банку до категорії неплатоспроможних): зростання становило 15 відсоткових пунктів (з 58% у 2017 році до 73% у 2019 році).


Інфографіка: звіт ФГВФО

Довідка Finance.ua:

 • Станом на 1 березня 2020 року фізособи тримали в банках 495,2 млрд грн, що на 7,9 млрд грн більше, ніж на початок лютого 2020 року.
 • У реєстрі учасників Фонду гарантування нараховувалося 74 банки (на 1 березня 2020 року). Загальна сума коштів, акумульованих Фондом на початок березня 2020 року, склала 11,3 млрд грн.

Найцікавіші та найважливіші новини, а також поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця — завжди в нашому телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua