0 800 307 555
0 800 307 555

Україна може недоотримати від заробітчан $6 млрд


Україна може недоотримати від заробітчан $6 млрд

Цього року через пандемію коронавірусу в світі чекають скорочення грошових переказів з-за кордону від наших заробітчан, за різними оцінками, на рівні 20-30%, а це мінус $2,5-4 млрд. При цьому реальні цифри можуть бути ще більшими, кажуть банкіри.

Такий провал у надходженнях може позначитися не тільки на купівельній спроможності українців, особливо в тих областях, де заробітчан найбільше, але і серйозно позначиться на курсі гривні і ВВП країни в цілому.

Перекази заробітчан в основному йдуть на фінансування повсякденних витрат їхніх сімей і надходять безпосередньо в сферу роздрібної торгівлі. Обсяг роздрібної торгівлі в 2019 році склав близько $42 млрд.

Таким чином, недоотримані перекази в розмірі $3-4 млрд становлять 7-10% від річного обсягу роздрібної торгівлі, кажуть фінансисти. Причому треба розуміти, що на ті ж 7-10% впаде і виробництво споживчих товарів.

“Одного цього чинника достатньо, щоб забезпечити падіння ВВП України. Тому перекази заробітчан є суттєвим фактором для динаміки української економіки, можливо, навіть більш суттєвим, ніж кредит МВФ”, – зазначив у розмові з UBR.ua начальник відділу з роботи з інвесторами банку Кредит Дніпро Андрій Приходько.

Минулого року грошові перекази становили близько 10% від ВВП України – це більше, ніж прямі іноземні інвестиції. Тому падіння таких переказів сильно вдарить по українській економіці, особливо тих регіонів, звідки мігрантів найбільше.

“В першу чергу таке падіння вплине на членів сімей мігрантів, які часто залежать від цих грошей і за рахунок них підтримують економіку (оплачують комуналку, купують продукти, техніку тощо)”, – зазначила нам економістка Центру економічної стратегії Дар’я Михайлішина.

За офіційними підрахунками Нацбанку, цього року Україна недоотримає від наших заробітчан близько $2,6 млрд. Але це тільки за офіційними каналами.

У цифрах регулятора не враховані обсяги, які раніше працівники привозили з собою “в кишенях”. А значить, справжні обсяги падіння можуть бути набагато сильнішими. Враховуючи неофіційні канали, падіння може скласти до $6 млрд, кажуть банкіри.

Довідка Finance.ua:

  • Раніше експерт назвав розмір зарплати, щоб українці не їхали на заробітки. Так, щоб залишити українців вдома, їм треба платити 18 тисяч гривень, з урахуванням нового курсу долара, пояснив експерт.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua