На що скаржився бізнес під час карантину


На що скаржився бізнес під час карантину

Перший квартал 2020 року, незважаючи на скорочення ділової активності внаслідок запровадження карантину у другій половині березня, відзначився зростанням скарг підприємців.

Про це повідомила Рада бізнес-омбудсмена.

Рада отримала 462 звернення щодо порушень держорганів (на 12% більше проти ІV кварталу 2019 року) та закрила 295 справ (на 18% більше проти ІV кварталу 2019 року).

Скарги підприємців:

 • стосувалися безпосередньо впливу карантину на бізнес: заборона реекспорту медичної продукції,
 • відмова у реєстрації платника податків,
 • необґрунтовані розпорядження про закриття магазинів,
 • безпідставна заборона проведення навчання онлайн.

У І кварталі 2020 року 84% всіх звернень стосувалися таких блоків питань:

Податкові питання (58%). У структурі останнього предмету звернень найбільшими групами є включення платників податків до списків ризикових (44%) та виконання судових рішень щодо реєстрації податкових накладних (38%), в той час як «класичні» скарги з блокування накладних становлять лише 18%.

Дії правоохоронних органів (11%). Компанії більше скаржилися на Національну поліцію, зокрема, повідомили про більшу кількість випадків процедурних зловживань, тоді як кількість звернень щодо бездіяльності, навпаки, зменшилась.

Дії державних регуляторів (4%). Кількість скарг на дії державних регуляторів зменшилась приблизно на третину порівняно з ІV кварталом 2019 року та І кварталом 2019 року.

Митні питання (4%). Отримали 18 звернень, що на 8 скарг більше порівняно з IV кварталом 2019 року. Це було пов’язано зі збільшенням кількості скарг, пов’язаних з визначенням митної вартості товарів та затримками митного оформлення.

Довідка Finance.ua:

 • За даними дослідницького підрозділу Advanter Group, в разі продовження карантину до кінця літа в деяких сферах діяльності очікується подальше істотне (більш 30%) скорочення персоналу.
 • Найменше постраждають компанії, що надають професійні послуги (маркетинг, консалтинг, дизайн), продовження карантину не позначиться на 36% опитаних підприємств у цій сфері.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua