Безробіття в США може досягти 25% - ФРС


Безробіття в США може досягти 25% - ФРС

Рівень безробіття в Сполучених Штатах у другому кварталі поточного року в зв’язку з наслідками пандемії нового коронавірусу може досягти 20-25%.

Про це в інтерв’ю телекомпанії CBS заявив глава Федеральної резервної системи США Джером Пауелл.

Також у другому кварталі очікується істотне зниження ВВП.

“Цифри будуть дуже великими. Складно сказати точно, я б не хотів робити припущень. Це цілком може бути в районі 20 або 30 відсотків”, – сказав Пауелл про можливі параметри зниження ВВП.

При цьому, на думку глави ФРС, нинішню ситуацію не варто називати Другою Великою депресією.

“Є деякі дуже фундаментальні відмінності. По-перше, причина – у нас була дуже здорова економіка два місяці тому. Це зовнішня подія, по суті це стихійне лихо. У 1920-х роках, коли стався крах і все таке, фінансова система провалилася. тут наша фінансова система сильна і здатна витримати це”, – сказав він.

“Це буде дуже різкий спад, але цей спад повинен бути набагато коротшим, ніж те, що у вас асоціюється з 1930-ми роками”, – переконаний Пауелл.

Глава ФРС також висловив упевненість, що з часом економіка відновиться.

“Я думаю, що протягом наступних кількох місяців ви побачите, як почнеться відновлення – у міру того, як компанії знову відкриваються і люди повертаються до роботи. Нам важливо уникнути другої хвилі вірусу в цей період часу. Якщо нам це вдасться, економіка зможе продовжити відновлюватися. Ми побачимо, як ВВП повертається до зростання після дуже низьких показників в цьому кварталі. Ми побачимо, як знизиться безробіття”, – зазначив Пауелл.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua