Споживчі кредити звільнять від пені і штрафів до кінця червня


Споживчі кредити звільнять від пені і штрафів до кінця червня

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект № 3329-д, який передбачає продовження кредитних канікул для українців.

«В разі прострочення споживачем у період з 1 березня по 30 червня 2020 року виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит (в тому числі, але не виключно, прострочення споживачем у цей період виконання зобов’язань зі сплати платежів) споживач звільняється від відповідальності перед кредитодавцем за таке прострочення», – зазначено у змінах до закону «Про споживче кредитування».

Читайте також: Коли держава платитиме бізнесу відсотки по діючих кредитах

Норма поширюється на усі споживчі кредити, які видають не тільки банки, але й фінансові компанії.

На який період продовжили пільгу:

  • фізичні особи звільняють від штрафів і пені у випадку прострочення погашення споживчих кредитів по 30 червня ;
  • споживач в разі допущення такого прострочення звільняється від обов’язків сплачувати кредитодавцю неустойку (штраф, пеню) та інші платежі, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) споживачем зобов’язання.

Крім того, забороняється збільшувати процентну ставку.

«Забороняється збільшення процентів за користування кредитом з причин, інших ніж передбачені частиною четвертою статті 1056-1 Цивільного кодексу у період з 1 березня по 31 липня 2020 року зобов’язань за договором про споживчий кредит (в тому числі, але не виключно, прострочення споживачем у цей період виконання зобов’язань зі сплати платежів). Норми цього пункту поширюються у тому числі на кредити, визначені ч.2 ст.3 закону», – зазначено в документі.

На які кредити поширюються ці норми:

  • на кредити, які не регулюються законом «Про споживче кредитування», наприклад, кредити ломбардів, чи кредити на строк до місяця, чи кредити менші за мінімальну зарплату, чи безпроцентні кредити, чи несанкціоновані овердрафти.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua