Банкіри розповіли, кому можуть заблокувати рахунки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банкіри розповіли, кому можуть заблокувати рахунки

Казна та Політика
35843
Заблокувати рахунки можуть клієнтам, які проводять підозрілі операції.
Про це розповіли банкіри під час круглого столу на тему «Нові правила фінмоніторингу: що очікує на українців?», проведеного онлайн «Фінансовим клубом».
«Блокування коштів поширюватиметься на тих людей, які підозрюються у відмиванні коштів та фінансуванні тероризму», – розповів директор департаменту комплаєнс-контролю Укрексімбанку Дмитро Бакуменко.
Заступник голови правління ПУМБ Артур Загородников наголосив, що операції терористів підлягають не тільки моніторингу, але й всі активи підлягають заморожуванню. «Ми очікуємо відповідний наказ від ДСФМУ щодо переліку таких активів, а поки користуємось проміжними роз’ясненнями», – сказав він.
Дмитро Бакуменко навів приклад, як банки виявлятимуть ризикові операції. «Якщо економічна суть операції не відповідає реальній суті діяльності клієнта, якщо суми його платежів надвеликі і немає підтвердження, де ця фізособа чи компанія бере кошти, і якщо в юрособи заявлені обороти не співпадають з тими, які вона здійснює, і вона не може це пояснити, – це індикатори, які дають змогу банку вступити в діалог з клієнтом», – зазначив він.
Після такого блокування у клієнта буде змога розблокувати кошти, якщо він «надасть всі документи і зможе пояснити ситуацію, що виникла». «Тоді за ризик-орієнтованим підходом він відноситься до пулу клієнтів, із якими немає проблем», – сказав банкір.
Але Дмитро Бакуменко визнає, що на ринку є банки, які зловживають повноваженнями, блокують рахунки, не дозволяють бізнесу розвиватися або фізособам законно користуватися фінансовими послугами, «тоді потрібно змінювати банк». «Якщо клієнт вважає блокування безпідставним, він може це оскаржити в банку, в Держфінмоніторингу та суді», – перерахував він можливості клієнтів.
«З поганими клієнтами ми розпрощалися ще три роки тому. І якщо клієнту заблокували рахунок, треба розпочинати діалог з банком, щоб дізнатися, що трапилось. Блокуються рахунки лише у виключних випадках», – розповіла перша заступниця голови правління банку «Глобус» Олена Дмітрієва.
Член правління, очільниця департаменту фінансового моніторингу Банку Альянс Ольга Лактіонова уточнила, що може бути заблокований банком не весь рахунок, а підозріла транзакція.
«Не завжди блокується рахунок, навіть якщо операція визначається як підозріла. Фінансова операція може бути призупинена до спілкування із клієнтом, коли запитуються договори, щоб зрозуміти, що операція легітимна. А інші операції за рахунком, які відповідають діяльності клієнта, можуть проводитись далі без проблем», – розповіла Ольга Лактіонова.
Перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова бачить у цьому стимул бізнесу виходити із тіні: «Треба, щоб тіньова економіка переходила на світлий бік і банки ці операції могли ідентифікувати, відмовляючи в їх проведенні, тим самим спонукаючи клієнтів виходити в легальну площину».

Довідка Finance.ua:

  • Новий закон про фінансовий моніторинг набув чинності 28 квітня та змінює порядок ідентифікації при проведені фінансових операцій.
  • Фінансовий моніторинг може торкнутися будь-якого клієнта банку. При цьому частина операцій є обов’язковою для перевірки згідно із законом.
За матеріалами:
Фінансовий клуб
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас