В Україні впадуть зарплати: експерти назвали цифри


В Україні впадуть зарплати: експерти назвали цифри

Після того як Пенсійний фонд перерахував показник середньої зарплати за лютий, експерти зробили прогноз того, що буде з зарплатами далі. Три експерти з чотирьох бачать у другому кварталі зниження заробітків найманих працівників.

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин очікує різкого обвалу зарплат – більше ніж на 12% від нинішніх середніх 10 847 грн, або до 9500 грн. Зниження середніх зарплат буде викликано простоєм на виробництві та в сфері сервісу через карантин.

З його прогнозом згоден і керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин. Він вважає, що номінально заробітки зростуть за квартал майже на 1000 гривень, до 11 800 грн, але за фактом через неповну зайнятість, яка може розтягнутися на два місяці, люди отримають на руки приблизно 2/3 цієї суми, або менше 8000 грн. Особливо постраждають держслужбовці, яким держава уріже доплати і надбавки до окладів.

Глава Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський оцінює, що рівень середньої зарплати за квартал складе 10 500 грн.

Антикризова інструкція від Finance.ua 🧐

“Зниження середньомісячної заробітної плати пов’язано із зупинкою багатьох підприємств, падінням доходів компаній в період карантину, зростанням безробіття і збільшенням боргів із зарплати”, – додав експерт.

Віце-президент з питань економічної політики в Українській спілці промисловців і підприємців (УСПП) Віктор Скаршевський згадав дві протилежні тенденції: зростання пропозиції робочої сили через те, що сотні тисяч трудових мігрантів повернулися в Україну через епідемію, і скорочення попиту на робочу силу.

“Влада з березня поставила українську економіку на “стоп-кран”, – зазначив Віктор Скаршевський. – Природно, що при різкому збільшенні пропозиції і такому ж різкому зниженні попиту на робочу силу на ринку праці зарплати у більшості працівників знизяться. Середня зарплата після скасування карантину, якщо це відбудеться не пізніше 1 червня, все-таки до кінця кварталу трохи підвищиться і може скласти близько 11 000 грн/місяць”.

До речі, отримати кілька тисяч гривень за 10-20 хвилин собі на карту цілком реально. Для цього достатньо скористатися сервісом Finance.ua.

Отримати гроші швидко 🤑

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua