2258
ЦЕС назвав два сценарії розвитку України під час коронакризи
— Казна та Політика
За словами експертів Центру економічної стратегії, надалі існує два основних сценарії, які приведуть Україну на два кардинально різні шляхи у майбутнє.
Сценарій 1 – Базовий:
- Україна залишається у периметрі реагування міжнародних організацій, бере участь у проєктах міжнародної допомоги;
- обсяги коштів, якими зараз оперують в рамках антикризових пакетів допомоги США, ЄС та міжнародні організації, – це трильйони доларів. На цьому фоні українські потреби зовсім невеликі;
- візія майбутньої України – європейська держава, яка подолала складні часи.
Сценарій 2 – Негативний:
- уряд оголошує дефолт за зовнішнім боргом та примушує НБУ надрукувати суму, потрібну для фінансування бюджетного дефіциту;
- візія майбутньої України у такому разі – слабка країна, з відсутньою кредитоспроможністю, ненадійний партнер;
- при цьому розмір бюджетного дефіциту вже зараз у два рази перевищує сумарні виплати по процентах та тілу кредиту всім іноземним кредиторам;
- за такого сценарію наступний, 2021 рік виходу з кризи не принесе, а інвестицій чи зниження ставок за державним боргом не буде;
- емісія гривні такого величезного масштабу протягом 2020-2021 означатиме інфляцію та девальвацію, і зупинити ці процеси або хоча би взяти їх під контроль буде дуже складно.
Антикризова інструкція від Finance.ua ⚡📃
“Уряду треба відновити співпрацю з МВФ та усі можливі програми роботи з офіційними міжнародними кредиторами. Це єдиний дешевий фінансовий ресурс, який Україна може залучити та використати для боротьби із коронавірусом, виплати пенсій та зарплат в умовах жорсткої економічної кризи, яка розгортається у світі”, – зазначають у прогнозах ЦЕС.
Читайте також: Долар по 30-35 грн: експерт змоделював два сценарії розвитку ситуації з коронавірусом
Експерти вважають, що залучити ці кошти буде неможливо, якщо Україна оголосить дефолт. У випадку дефолту Україна залишиться сам на сам з кризою – можливі втрати від такого становища важко переоцінити. Тому державі потрібно виконувати всі взяті на себе зобов’язання та максимально використати усі можливості міжнародної співпраці.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною
Також за темою
Хто має право не сплачувати податок на прибуток (вимоги)
Мадяр натякнув, що не блокуватиме виділення Україні 90 млрд євро
ЄС прагне розблокувати кредит для України на 90 млрд євро після поразки Орбана
МЗС зняло рекомендації щодо обмеження поїздок до Угорщини
З 1 липня в Україні планують запустити програму «єКнига» для новонароджених і субсидії на оренду для книгарень
Україна та Сирія домовилися про співпрацю у сфері АПК та відкриття посольств
