Світовий попит на нафту рекордно впаде через коронавірус - МЕА


Світовий попит на нафту рекордно впаде через коронавірус - МЕА

Світовий попит на нафту в 2020 році знизиться через поширення коронавірусу COVID-19 на рекордні 9,3 млн барелів на добу. А в квітні попит скоротиться на 29 млн барелів на добу – до найнижчого з 1995 року рівня.

Про це йдеться в квітневому звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

Читайте також: МВФ дав прогноз цін на нафту на найближчі два роки

“У другому кварталі 2020 року очікується, що попит буде на 23,1 млн барелів на добу нижчим від торішніх рівнів. Відновлення попиту на нафту в II півріччі буде плавним, в грудні він все ще буде на 2,7 млн ​​барелів на добу нижче рівня роком раніше”, – йдеться в доповіді.

Падіння видобутку нафти в країнах-експортерах, що не входять до альянсу ОПЕК+, в найближчі місяці може досягти 3,5 млн барелів на добу, а в сукупності з угодою ОПЕК+ загальне зниження видобутку в світі може призвести до дефіциту пропозиції в другому півріччі 2020 року.

“Загальне зниження обсягів пропозиції з урахуванням скорочень в ОПЕК+ переведе ринок в стан дефіциту в другому півріччі 2020 року, що нарешті покладе край зростанню запасів в сховищах і дозволить повернути ринок у нормальні умови”, – вважають в МЕА.

“Період падіння цін на нафту змусить нафтові компанії скоротити інвестиції в розвідку і видобуток по всьому світу. У 2020 році цей показник може опуститися до мінімального значення за 13 років”, – $335 млрд, вважають в агентстві.

Як наслідок, компанії можуть переорієнтувати частину коштів у виробництво більш чистих джерел енергії, вважають в МЕА.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua