Без МВФ Україна повторить кризу 2009 року - Нацбанк


Без МВФ Україна повторить кризу 2009 року - Нацбанк

Національний банк України сподівається, що кредит Міжнародного валютного фонду дозволить Україні не повторити сценарій 2009 року, коли країна опинилася в лідерах за показниками падіння ВВП.

Про це повідомив регулятор у FACEBOOK.

При цьому НБУ прогнозує жорсткий макроекономічний сценарій без укладення нової програми розширеного фінансування з МВФ.

“Національний банк презентує оновлений макропрогноз 23 квітня. Ми очікуємо, що за умови укладення програми співпраці з МВФ Україна не повторить сценарій 2009 року, коли вона була в лідерах за показниками падіння ВВП… Водночас макроекономічні сценарії без програми з МВФ є досить жорсткими”, – заявило правління Нацбанку під час онлайн-зустрічі з членами American Chamber of Commerce in Ukraine в четвер, 9 квітня.

Разом з тим члени правління регулятора підкреслили: завдяки реформам попередніх років економіка країни більш збалансована і підготовлена ​​до кризи. Крім того, Україна не так сильно залежить від міжнародного туризму і виробничих ланцюгів, як багато інших країн.

Вони також додали, що криза здешевила для країни імпорт енергоносіїв, тоді як попит на товари українського експорту, насамперед продовольчі, знизився незначно.

В ході онлайн-зустрічі члени правління НБУ запевнили про готовність гнучко вводити вимоги нового “антивідмивного закону”, який набирає чинності 28 квітня.

“В цілому цей закон вкрай потрібен. Він комплексно вирішує два питання: перше – впровадження ризик-орієнтованого підходу в банках, друге – можливість віддаленої ідентифікації”, – йдеться в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua