Вчені заявили про нову життєздатність COVID-19


Вчені заявили про нову життєздатність COVID-19

Коронавірус може жити в аерозолях до трьох годин після аерозолізації. Приблизно стільки ж вірус залишається стабільним на друкованому і цигарковому папері.

Коронавірус SARS-CoV-2 може залишатися заразним в аерозолях до трьох годин. Про це повідомили вірусологи Гонконгського університету і американського Національного інституту алергії та інфекційних захворювань, опублікувавши дослідження в журналі The Lancet.

Вчені вивчали стабільність вірусу в мікрокраплях (>5 мікрон) і аерозолях (<5 мікрон) при відносній вологості 65% і температурі 21-23°С.

“Ми виявили, що життєздатний вірус може бути виявлений в аерозолях до трьох годин після аерозолізації”, – зазначили вони.

Приблизно стільки ж – до трьох годин, вірус залишається стабільним на друкованому і цигарковому папері. На обробленій деревині, картоні і звичайній бавовняній тканині вірус розпався на другий день, і до двох-трьох днів – на пластику і нержавіючій сталі. “Життєздатність” коронавірусу на нержавіючої сталі і пластику: період напіврозпаду ~13 год на сталі і 16 год на поліпропілені.

Вчені підкреслили, що миття рук з милом і соціальне дистанціювання – найпростіший спосіб не заразитися.

Раніше в Ухані виявили коронавірус у 15% кішок. Вірус може передаватися від однієї тварини до іншої повітряно-крапельним шляхом, але поки що немає даних, чи можуть кішки заразити людей.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua