Перекази від трудових мігрантів впадуть на чверть — НБУ


Перекази від трудових мігрантів впадуть на чверть — НБУ

Валютні перекази в Україну від трудових мігрантів скоротяться 2020 року на $2-3 млрд, або на 25% до торішнього рівня, інфляція залишиться в межах 5-6% за підсумками року, а економіка впаде на 5% або більше.

Про це заявив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб в ході онлайн-зустрічі з членами Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

Читайте також: Скільки грошей і звідки переказали заробітчани 2019 року

Загалом регулятор очікує зниження надходжень за цією статтею на $2-3 млрд, але це не повинно негативно вплинути на валютні перетоки. Зниження надходжень від мігрантів буде з надлишком компенсовано скороченням попиту на валюту у зв’язку зі зниженням туристичної активності.

«Минулого року подорожі генерували близько $8 млрд додаткового попиту», — зазначив Сологуб.

Нагадаємо, 16 березня НБУ оцінював скорочення обсягів переказів українськими заробітчанами за підсумками 2020 року в $0,5-1 млрд. 2019 року мігранти перевели в Україну $12,02 млрд, що на 8,2%, або на $906 млн, більше, ніж 2018 року.

Дмитро Сологуб також підкреслив, що рух інфляційного індексу в Україні 2020 року буде під контролем і коливатиметься в межах визначеного Нацбанком цільового коридору 5% +/- 1 процентний пункт.

«Можливо, трохи вище, виходячи з поточної ситуації», — сказав Сологуб. Він додав, що фундаментальних причин для різкого прискорення росту цін немає. Тому істотних інфляційних проблем також не буде.

В Україні в останні місяці спостерігається безпрецедентна дефляція, тобто зниження індексу споживчих цін, чого не було за всю історію спостережень. За підсумками березня НБУ очікує, що інфляція в річному вираженні залишиться нижче 3%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua