Індексація пенсій: з держбюджету виділять мільярди гривень


Індексація пенсій: з держбюджету виділять мільярди гривень

Пенсії в Україні мають перерахувати в рамках індексації, запланованої на 1 травня 2020 року. Для цього з державного бюджету додатково виділять майже 20 млрд грн.

Пенсійний фонд України заявив про необхідність внесення змін до державного бюджету, щоб виплатити пенсіонерам по 1 тис. гривень. Після цього Кабінет міністрів України попередньо запропонував Верховній Раді збільшити дотацію ПФУ з держбюджету на 19,681 млрд гривень – до 192,3 млрд гривень.

Дані пропозиції Кабміну обговорюються з керівництвом Верховної Ради і парламентських фракцій.

Слід зазначити, що в січні поточного року уряд затвердив бюджет Пенсійного фонду на 2020 рік з доходами в 448,6 млрд гривень і дотацією з державного бюджету розміром 172,6 млрд гривень.

Цим документом запропоновано збільшити витрати на український Пенсійний фонд з 172,6 млрд гривень до 192,257599 млрд гривень.

Нагадаємо, раніше глава Міністерства охорони здоров’я України Ілля Ємець назвав українських пенсіонерів “трупами” та закликав витрачати гроші на живих. Зокрема, Ємець закликав представників бізнесу підтримувати молодих українців в боротьбі з коронавірусом, та при цьому не витрачати гроші на людей, яким більше 65 років.

Довідка Finance.ua:

  • З 1 квітня уряд виплатить додаткову тисячу гривень пенсіонерам, які отримують менше 5000 грн. Крім пенсіонерів, одноразову допомогу отримають: пенсіонери з пенсіями до 5 тис. гривень; люди з інвалідністю; діти з інвалідністю; люди з інвалідністю з дитинства; ті, хто отримують соціальні пенсії.
  • За минулий рік в результаті перерахунків виплат середня пенсія зросла на 16,5%. Станом на 1 січня 2020 року пенсія становила 3 082,98 грн, що на 437,32 грн або на 16,5% більше порівняно з 1 січня 2019 року (2 645,66 грн).
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua