Майже кредит МВФ: В уряді підрахували, скільки держава може отримати від приватизації


Майже кредит МВФ: В уряді підрахували, скільки держава може отримати від приватизації

Уряд України в 2020 році передав Фонду державного майна для подальшої приватизації 961 підприємство з потенціальною ціною продажу $5 млрд.

Про це повідомив перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Павло Кухта.

“За півроку, з грудня 2019, Фонду вже передали 961 підприємство, а це майже в 10 разів більше, ніж за останні 10 років. Їх балансова вартість становить приблизно $3 млрд, з потенціалом продажу $5 млрд Це приблизно сягає обсягу траншу МВФ”, – сказав він.

При цьому він наголосив, що при успішному продажі з боку ФДМУ забезпечується не лише значні надходження у бюджет, але й найголовніше – інвестиції та розвиток.

В свою чергу голова Фонду держмайна Денис Сенниченко запевнив, що наразі Фонд активно приймає в управління держпідприємства, які передав Кабмін:

  • принципово змінюється підхід до підготовки до аукціонів;
  • створюються віртуальні кімнати даних;
  • запрошуються інвестори для особистого огляду об’єктів.

Він також навів приклад продажу підприємства “Київпассервіс”, який довгий час не був цікавий інвесторам, але завдяки новому підходу та максимальному маркетуванню був проданий 4 березня за 230 млн грн.

В свою чергу Денис Паламарчук зауважив, що державні підприємства саме аграрної галузі є найменш зношеними, що дає гарні стартові позиції для успішної приватизації таких підприємств. Разом з тим, держпідприємства АПК не мають достатньо засобів для ефективного обробітку земель, тому важливо передати такі підприємства на приватизацію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua