У Києві офіційно запустили 4G в метро


У Києві офіційно запустили 4G в метро

З 5 березня 2020 року мобільні оператори Київстар, Vodafone Україна і lifecell почали надавати послуги 4G зв’язку на станції київського метрополітену «Академмістечко». Це перша станція столичної «підземки», де став доступний швидкісний мобільний інтернет.

Запуск 4G на цій станції став можливим завдяки раніше укладеному договору сервітуту між операторами і КП «Київжитлоспецексплуатація». В рамках цього договору оператори мають право модернізації частини обладнання, встановленого на станції Академмістечко, до стандарту 4G.

Але для повноцінного запуску і розгортання 4G на всіх станціях протягом 2020 року, депутати Київської міської ради повинні прийняти рішення про плату за доступ телеком-операторів до інфраструктури міста, зокрема метрополітену.

Якщо таке рішення буде прийнято депутатами на найближчій сесії міської ради – 12 березня, – то всі три оператори планують запустити 4G ще на 8 станціях метро протягом першого півріччя, а на всіх станціях – до кінця 2020 року.

Нагадаємо, що в липні 2019 року оператори в рамках тендеру вибрали компанію Huawei в якості постачальника рішення для будівництва загальною 4G мережі в столичному метрополітені. Технічне рішення від Huawei дозволяє використовувати одну базову станцію відразу всіх трьох операторам.

Зараз для розгортання 4G на станції Академмістечко Київстар, Vodafone України і lifecell використовували частоти в діапазоні 1800 МГц: смуги шириною 20 МГц, 20 МГц і 15 МГц відповідно до ліцензій на 4G кожного з операторів. Але в майбутньому також буде задіяний діапазон 2600 МГц, що дозволить забезпечити ще кращу якість і швидкість мобільного інтернету.

«Київстар докладає значних зусиль, щоб кияни та гості міста могли користуватися 4G зв’язком на всіх станціях київського метро вже до кінця 2020 року. Ми координували проект, починаючи з тендеру, на якому вибрали підрядника і продовжуємо працювати з усіма нашими партнерами. Сьогоднішній день – чудовий тому приклад. Всі три мобільні оператори об’єднали зусилля, щоб запустити довгоочікуваний 4G інтернет якомога швидше на першій станції київського метро. І все, що нам необхідно для запуску на інших станціях – відповідне рішення депутатів Київради», – коментує запуск Олександр Комаров, президент Київстар.

«Як стверджують аналітики, середньостатистичний киянин проводить в інтернеті більше 3-х годин на день. Йдеться саме про мобільний інтернет. А оскільки 2/3 городян регулярно їздять в метро, ​​цікаво простежити, як зміниться ця цифра до кінця року, коли ми запустимо 4G на всіх станціях. Як орієнтир, можу навести приклад Харківського метро. Vodafone запустив там 4G ще в жовтні 2018, це була перша 4G-мережа в Україні. У перші дні після запуску добовий трафік підскочив майже втричі! Я впевнена, що ми залишимо харківську статистику далеко позаду, адже технічне рішення, яке розгортається зараз в київському метрополітені – одне з найсучасніших у світі», – коментує подію Ольга Устинова, генеральний директор Vodafone України.

«Ситуація, коли мільйони киян і гостей столиці, які щодня користуються метрополітеном, мають доступ до швидкісного мобільного інтернету на поверхні, але все ще не мають 4G в метро під землею, звісно, неприпустима. Тому ми дуже раді, що всі три мобільні оператори і технічний вендор, об’єднавши зусилля, в дуже короткі терміни показали – 4G вже є в київському метрополітені і успішно працює – поки на одній станції. Тепер ми очікуємо максимальної підтримки від Київради і прийняття відповідних рішень депутатами – без цих кроків оператори просто не можуть рухатися далі. Тим більше, вже не за горами День міста, і це буде класний подарунок Києву і всім його абонентам», – підкреслив Ісмет Язиджи, головний виконавчий директор lifecell.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua