Дубілет розповів, як боротимуться з підробкою ліків


Дубілет розповів, як боротимуться з підробкою ліків

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет розповів, що протягом кількох місяців почнеться пілотний проект, який передбачає продаж ліків з 2D-кодом на упаковці.

Про це він написав на своїй сторінці в Telegram.

Що це дасть – дозволить вирішити проблему підроблених ліків і продавати тільки ті ліки, які мають чинний код. “Аптеки не зможуть відпускати підроблені ліки (тобто ліки з підробленими або повторно використаним кодом). Користувачі зможуть перевіряти справжність ліків, їх виробництво і продаж за допомогою смартфона. Система не буде пропускати продаж прострочених ліків”, – додав Дмитро Дубілет.

Як це повинно працювати:

  • На упаковці з ліками (почнемо, швидше за все, з рецептурних) буде наноситися спеціальний 2D-код. Цей код “активується” при виробництві та деактивується при продажу.
  • Для сканування цього коду аптеки можуть купити скануючий пристрій, який коштує менше ста доларів США, або скористатися безкоштовним додатком для смартфона.

Він зазначив, що для боротьби з підробленими ліками вирішили не використовувати штрих-код, як для продажу алкоголю, оскільки аптек не так багато, як магазинів, в яких продають алкоголь, і обладнати їх сканерами в рамках ліцензії буде не складно. При цьому, вже готове програмне забезпечення, розроблене відповідно до європейських регламентів. Його потрібно перевірити та перенести на державні сервери.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua