Гончарук: Пенсійний фонд сьогодні – технічний транзитний рахунок


Гончарук: Пенсійний фонд сьогодні – технічний транзитний рахунок

Одна з головних статей видатків сьогодні в Україні – це дотація Пенсійного фонду. Та у цьому році уряд збирається змінювати підхід до публічних фінансів. А щодо Пенсійного фонду заплановано міжнародний аудит з фаховою аудиторською компанією.

Про це на «Форумі реформ», що проходить у Києві 25 лютого, розповів прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

«Сьогодні пенсії виплачують з державного бюджету, а Пенсійний Фонд є фактично технічним транзитним рахунком. Тобто організацією, яка організовує лише виплати, а не класичний Фонд у цьому розумінні», – стверджує Гончарук.

За словами прем’єра, у 2020 головне завдання – дуже ретельно подивитися, як адмініструються гроші у ПФ. Для того, щоб знайти відповідь на питання, де вони можуть бути зекономлені, збереженні.

Фото Finance.ua

«Можливо, десь там є помилки, а десь хтось і обманює державу. Це те, що точно буде зроблено в цьому році на стороні видатків. Проте перебалансувати систему – питання не одного року. Це вимагає побудови моделі на багато років вперед. Питання пенсійної реформи як видаткової частини дуже тісно пов’язане з тим, як буде виглядати система оподаткування», – зазначає він.

Гончарук розповів, що вже створена робоча група для того, щоб зрозуміти, як буде виглядати система оподаткування. Та щоб побудувати таку систему, яка наповнює бюджет.

Довідка Finance.ua:

  • Як стверджують у мінсоцполітики, в Україні за три роки розмір середньої пенсії збільшився майже вдвічі, або на 1255 грн.
  • У лютому Пенсійний фонд назвав середній розмір пенсій для різних категорій громадян: за віком – 3064 грн (отримують 75,4% пенсіонерів); по інвалідності – 2641 грн (12,8%); в разі втрати годувальника – 2916 грн (5,7%); за вислугу років – 4500 грн (5,4%); соціальні пенсії – 1644 грн (0,7%).

Найцікавіші та найважливіші новини, а також поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця — завжди в нашому телеграм-каналі Finance_ukr 🤫 Переходьте, підписуйтеся — з нами цікаво та корисно!

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua