3470
Де найбільше людей працюють неофіційно
— Особисті фінанси
Наприкінці 2019-го рівень тіньової зайнятості впав до 21%. Таким чином, кількість роботодавців та працівників, які зацікавлені в офіційних трудових відносинах, зростає.
З початку 2020-го трудові договори уклали з майже 200 тис. співробітників, повідомила пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.
Щоправда, практично кожен п’ятий українець працює неофіційно.
Раніше повідомлялося, майже чверть ВВП України перебуває в тіні.
Довідка Finance.ua
- Уряд готує цивілізовані умови роботи і легальне працевлаштування для українців. Найбільше людей, які “працюють у тіні”, в сільському господарстві, оптовій та роздрібній торгівлі, будівництві, транспорті та кур’єрській діяльності.
- За результатами дослідження української економіки, 846 млрд гривень або 23,8% від офіційного ВВП за 2018 рік перебуває в тіні, з них 19,7% ВВП (702 млрд гривень) становить готівкова тіньова економіка.
- Ernst & Young провела подібні дослідження в 33 країнах світу, серед яких Чеська Республіка, Польща, Словенія, Словаччина, Хорватія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Сербія та інші країни. Історично рівень тіньової економіки серед зазначених країн коливався від 10,1% до 26,9% від обсягу ВВП.
За матеріалами: Газета по-Українськи
Поділитися новиною
Також за темою
Скільки в середньому заробляють кияни
Декларації про майно і доходи: де живе найбільше «мільйонерів» в Україні (інфографіка)
ТОП-4 принципи сильного резюме
В Україні зросла інфляція: що у березні подорожчало найбільше
Українські діти мають право на безкоштовний відпочинок: як отримати путівку
Скільки українців опинилися за межею бідності внаслідок війни
