Автогаз в Україні дешевшає через коронавірус


Автогаз в Україні дешевшає через коронавірус

В Україні різко подешевшав автогаз. І це тільки початок більш глобального падіння цін, кажуть експерти.

За останній місяць, згідно з даними Консалтингової групи “А-95”, середня ціна блакитного палива по країні знизилася майже на 70 копійок, до 11,97 грн/л.

На преміальних мережевих заправках ситуація аналогічна. Наприклад, якщо ще 10 січня на WOG автогазом торгували по 13,36 грн/л, то зараз цінник тут впав до 12,66 грн/л.

Причин такого сильного падіння цін експерти називають кілька. По-перше, позначається велика кількість нелегального ринку, який торгує газом в обхід кас і податкової. Його обсяги в деяких областях досягають до 40%.

“Нелегали виставляють більш привабливі для водіїв ціни, ніж легальні трейдери. Щоб якось конкурувати з чорним ринком, офіційні заправки теж змушені опускати ціни”, – розповів UBR.ua аналітик консалтингової групи “А-95” Артем Куюн.

По-друге, каже експерт, український ринок скрапленого газу сильно “перелитий” – на ньому більше ресурсу, ніж потрібно для споживання.

Але і це ще не все. Однією з основних причин різкого падіння цін на автогаз є паніка, що розгулялася в світі через китайський коронавірус.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua