Міжбанк: "момент істини" на валютному ринку


Міжбанк: "момент істини" на валютному ринку

Вівторок буде “моментом істини” на валютному ринку для визначення тренду щодо курсу цього тижня. Причому, активізація міжбанку відбудеться відразу з кількох причин:

1). Після вчорашньої роботи по долару на ТОМі (в США відзначали День Мартіна Лютера Кінга і американські банки не працювали) – сьогодні на торги вийдуть як поточні угоди клієнтів, так і перенесені вчора частиною компаній операції з цією валютою;

2). Сьогодні пройде новий аукціон з розміщення ОВДП Мінфіном України. Виставляються гривневі облігації на 6 млрд гривень. У тому числі довгограючі на 4 млрд гривень (на 1 218 днів) – дуже цікаві для нерезидентів. Це спровокує приплив валюти на міжбанк за цими угодами і зіграє на користь зміцнення гривні в найближчі дні;

3). Зростання клієнтського попиту останніх днів провокує як гру “на підвищення” з боку експортерів, так і спекулятивні спроби розгойдати курс. Це психологічно працює проти гривні і стимулює клієнтів-покупців до активної скупки валюти на побоюваннях її подальшого зростання;

4). Активний період отримання відшкодувань ПДВ експортерами (почався цьогоріч трохи раніше, ніж зазвичай) призводить до збільшення як можливостей для спекулянтів за рахунок зростання гривневого навісу над валютним ринком, так і деякої “непоступливості” по курсу у продавців.

Все це призведе до зростання обсягів операцій на торгах у вівторок. Ми передбачаємо на сьогодні укладення до 640 угод при обсягах операцій в межах до $250 млн.

Готівковий ринок буде продовжувати уважно стежити за тим, що відбувається на міжбанку, і оперативно коригувати свої цінники протягом дня.

Вихід нерезидентів на торги з продажем валюти під аукціон призведе до того, що у НБУ в період 21-22 січня (проведення і розрахунки по аукціону) буде шанс активно скуповувати долар в резерви, що завадить гривні сильно зміцнюватися на ринку.

Саме “боротьба” двох тенденцій і буде сьогодні формувати тренд по курсу на міжбанку: з одного боку – поява у гривні можливостей активного ситуативного зміцнення в основному за рахунок проведення аукціону, а з іншого – зростання клієнтського попиту на валюту і викупи долара Нацбанком, що працює проти падіння валютних котирувань.

Ми прогнозуємо на вівторок коридор по долару в межах 24,15-24,35 гривень.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 24,30 / 24,34
євро – 26,93 / 26,97
російський рубль – 0,3947 / 0,3955

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua