1122
Рада схвалила закон щодо адміністрування податків
— Казна та Політика
Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №1209-1 про вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві.
Про це свідчить інформація на сайті відомства.
Документом пропонуються уточнення:
- порядку направлення вимоги про сплату недоїмки з єдиного внеску;
- внесення змін до розміру штрафів за порушення вимог, передбачених законом;
- виключення обов’язку контролюючого органу про надання інформації Пенсійному фонду щодо узгодження результатів перевірок в частини нарахування єдиного внеску.
Законопроєктом пропонується:
- включити Податковий кодексу України до переліку законодавчих актів, які формують законодавство про управління об’єктами державної власності;
- надати повноваження Кабміну визначати порядок відрахування до держбюджету частини чистого прибутку господарськими товариствами, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, а також господарськими товариствами, 50% (і більше) акцій яких перебувають у статутних капіталах господарських товариств, частка держави в яких становить 100%;
- запровадити відповідальність у разі неподання або несвоєчасного подання платниками частини чистого прибутку (дивідендів) до контролюючих органів розрахунку частини чистого прибутку, дивідендів на державну частку або порушення правил нарахування та сплати цих платежів;
- покласти на Державну податкову службу обов’язок щодо контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати до бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями та дивідендів на державну частку господарськими товариствами, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, а також стягнення зазначених платежів до бюджету.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною
Також за темою
«Найвищий показник у світі». Україна витрачає рекордні 31% ВВП на оборону
Єврокомісія пропонує нову схему використання російських активів на підтримку України
На 2026 рік прогнозується дефіцит бюджету в 10 млрд дол. — думка Гетманцева
Підласа розповіла, які внески буде робити Україна до ЄС після вступу
Україна отримає від Естонії військову допомогу на понад €100 млн
Дохідність річних депозитів вперше з початку року перевищила інфляцію (інфографіка)