3770
Загроз падіння гривні немає — Нацбанк
— Валюта
У Національному банку України не бачать загроз для девальвації гривні та очікують, що національна валюта України продовжить зміцнюватися і у 2020 році.
Про це повідомила заступниця голови НБУ Катерина Рожкова в інтерв’ю UATV.
«Для національної валюти немає ніяких зовнішніх загроз зараз для того, аби вона девальвувала. Сьогоднішній рівень відображає рівень економіки. І ми навпаки бачимо, що у разі, якщо всі реформи та програми уряду буде реалізовано, то теоретично є бачення, що вона може ревальвувати й надалі», — повідомила Рожкова.
Вона зазначила, що зміцнення гривні у 2019 році дозволило державі зекономити кошти на виплаті державного боргу та скоротити його розмір відносно ВВП України. Також зміцнення гривні позитивно впливає на товаровиробників, адже зменшує вартість імпортної сировини, енергоресурсів та добрив.
За матеріалами: hromadske
Поділитися новиною
Також за темою
Чому курс гривні не «падає», і коли це зміниться — прогноз
Чого очікувати від курсу цього тижня — думка банкірки
Банкір прогнозує зниження курсу долара в Україні
Найкращі дні для обміну валюти
Яким буде долар та євро після подій на Близькому Сході — прогноз банкіра
Що буде з курсом долара та ставками за депозитами у другому кварталі — прогноз банкіра
