ПДФО, ЄСВ і військовий збір об'єднають в один податок - Гетманцев


ПДФО, ЄСВ і військовий збір об'єднають в один податок - Гетманцев

Депутати мають намір розпочати підготовку до податкової реформи. В першу чергу вирішили взятися за реформування оподаткування доходів громадян.

Про це розповів голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв’ю порталу «Мінфін».

«Ми поки що обговорюємо ядро податкової реформи – зміну оподаткування доходів. Найголовніші моменти – це об’єднання ПДФО (податок на доходи фізичних осіб), єдиного соціального внеску (ЄСВ) і військового збору в єдиний податок», — повідомив депутат.

Нині діє єдина ставка податку на доходи громадян у розмірі 18%. За словами Гетманцева, замість неї планують запровадити кілька: базову, підвищену і знижену.

Точні розміри ставок поки що не відомі. Остаточні розрахунки зараз роблять в Міністерстві фінансів. «Можу сказати лише, що шкала не буде пласкою, буде пропорція. Мінімальна ставка складе 15»”, – уточнив Гетманцев.

Фіналом податкової реформи має стати запровадження в Україні загального декларування. Воно не буде обов’язковим для всіх, але українці самі будуть в ньому зацікавлені.

«Якщо ви платите податок за звичайною, базовою ставкою, можете не подавати декларацію. Але якщо ви її подасте, вам перерахують податок за мінімальною ставкою і держава поверне вам розписку в податку і, можливо, виплатить кешбек. Ми також хочемо використовувати практику, яка є в зарубіжних країнах. Віднімати з доходу витрати на оренду житла, лікування, утримання літніх батьків, старших за 80 років, на відпочинок в Україні. Наше завдання – максимально наблизити дохід до чистого доходу, тобто реального об’єкта оподаткування», – пояснив голова податкового комітету.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua