Кабмін презентував електронний кабінет забудовника


Кабмін презентував електронний кабінет забудовника

Запуск електронного кабінету забудовника є лише першим кроком на шляху боротьби з корупцією в будівельній сфері. До грудня 2020 року має запрацювати електронна система, в якій будуть зафіксовані всі процеси в будівельній сфері в Україні.

Про це заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

“Чим швидше ми переведемо державу в смартфон, тим менше стане корупції на середньому і низовому рівні, тим якіснішими будуть дані у державі, тим якісніше ми зможемо надавати сервіси. Будівництво – це традиційно одна з найбільш корумпованих сфер – всі ці 5 доларів за метр, це все дуже добре відомо, тому боротьба з корупцією у сфері будівництва є чи не найголовнішим завданням. І саме тому, власне, сьогодні презентація цього продукту, перший дуже серйозний крок для боротьби з корупцією є дуже важливим”, – пояснив Гончарук.

Читайте також: Оцінка нерухомості: Рада не скасувала спрощену модель

За словами Гончарука, тіньовий ринок посередницьких послуг при видачі ліцензій на будівництво становить приблизно 100 млн грн на рік.

Запуск е-кабінету відбуватиметься в кілька етапів:

  • на початку система працюватиме для найменш ризикових об’єктів будівництва (СС1), а це житлові та промислові будівлі (до чотирьох поверхів), а також – об’єкти лінійної інфраструктури і навіть дороги, частка яких перевищує 80% ринку. Це стосуватимуться всіх етапів будівництва: підготовчих та будівельних робіт, а також – прийняття будівлі в експлуатацію;
  • за декілька місяців будуть доступними онлайн-послуги також стосовно об’єктів, що за класом належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками.

Інформація в е-кабінеті буде перевірятися автоматично, у тому числі – щодо права власності на ділянку та її цільове призначення, параметрів відповідності об’єкту до СС1: квадратура, кількість поверхів тощо.

Рейтинг забудовників Києва за 1-2 квартал 2019

Онлайн-сервіс доступний на порталі ДАБІ за посиланням, через вхід до особистого кабінету.

Електронний кабінет забудовника має почати роботу 24 грудня 2019 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua