ВР пропонують скасувати ПДВ на внутрішні авіаперевезення


ВР пропонують скасувати ПДВ на внутрішні авіаперевезення

Верховній Раді пропонують ухвалити проєкт закону №2425, який скасовує ПДВ на внутрішні авіаперевезення з метою розвитку авіагалузі.

Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Автори проєкту зазначають, що послуги з міжнародних перевезень пасажирів та/або вантажу авіатранспортом в Україні підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою податку на додану вартість.

Читайте також: Названо найпунктуальніші авіакомпанії в Україні за листопад

Натомість послуги з внутрішніх авіаперевезень оподатковуються за основною ставкою податку на додану вартість, що становить 20%.

Що пропонують: віднести послуги з внутрішніх авіаперевезень до операцій, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою податку на додану вартість.

Таким чином, введення нульового податку підвищить рівень доступності авіаційних перевезень на внутрішньому ринку та сприятиме їх здешевленню.

Зазначається, що встановлення нульової ставки податку для авіатранспорту на внутрішні рейси призведе до витрат із держбюджету (орієнтовно 160 – 200 млн. грн).

Однак за реалізації цього проєкту обсяги внутрішніх авіаперевезень зросте щонайменше на 15%, тож збільшиться і прибутковість українських авіаційних перевізників. А це, в свою чергу, сприятиме додатковому надходженню коштів до Державного бюджету України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua