Коли штрафуватимуть за порушення закону про державну мову


Коли штрафуватимуть за порушення закону про державну мову

Штрафи за порушення закону про забезпечення функціонування української мови як державної почнуть діяти за 2-3 роки.

“Система штрафів не починає діяти завтра. У законі ці штрафи відтерміновані на 2-3 роки. Це означає, що закон дає нам час підготуватися до імплементації на практиці”, – сказала уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова.

За порушення закону не передбачається жодного кримінального покарання.

“Кримінальної відповідальності за порушення закону про державну мову немає. Передбачена адміністративна відповідальність. Це штрафи різного рівня, на сьогодні – від 200 до 700 неоподаткованих мінімумів, це 9800-11900 грн умовно. Треба стежити за курсом”, – сказала Монахова.

Уповноважена із захисту державної мови зазначила, що основне завдання закону – забезпечити права громадян України на отримання інформації та послуг державною мовою.

“Якщо людина постає перед державою як громадянин і звертається до держави “захисти мене”, “навчи мене”, “дай мені роботу”, то тут держава вимагає використання державної мови”, – сказала Монахова.

Мовний омбудсмен наголосила, що українська мова є інструментом залучення громадянина до суспільства – це можливість вступити до університету, потрапити на державну службу, служити в українській армії.

Довідка Finance.ua:

  • 25 квітня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект про забезпечення функціонування української мови як державної.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua