Закон про мову набрав чинності: кого і на скільки зможуть штрафувати


Закон про мову набрав чинності: кого і на скільки зможуть штрафувати

У вівторок, 16 липня, в Україні почав діяти Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Документ почав діяти через два місяці після публікації його в газеті “Голос України”.

Зараз уряд працює над створенням Нацкомісії зі стандартів державної мови. Також буде необхідно призначити представника з захисту державної мови (нова посада, інституцію якої ще не створено). Їхніми головними завданнями будуть ратифікація вимог до рівнів володіння українською мовою для тих, хто хоче отримати громадянство, проведення іспитів і видача сертифікатів за їх результатами. Також він буде приймати скарги і штрафувати за порушення прийнятого закону в сфері послуг.

Кого і на скільки будуть штрафувати за порушення? За відмову в спілкуванні державною мовою зможуть отримати штраф держслужбовці та органи влади. У сфері обслуговування за порушення співробітників виписувати стягнення будуть безпосередньо компаніям, на які вони працюють.

Після отримання першої скарги нова Комісія проведе перевірку, після другої – випише попередження, а після третьої – штраф. Його можна буде оскаржити в суді. Така система почне діяти через три роки.

Розміри штрафів:

  • 3,4-5,1 тис. грн – такий штраф чекає працівників сфери науки, культури, спорту, охорони здоров’я, видавництва, телекомунікації та поштового зв’язку, а також порушення в інтерфейсах програм і сайтів, в публічних оголошеннях і заходах, рекламі, транспорті;
  • 3,4-6,8 тис. грн – сума, яку заплатять за порушення під час засідань, зустрічей, робочого спілкування і документообігу в органах влади, державних органах, комунальних підприємствах, судах, Збройних силах України та правоохоронних органах;
  • 5,1-6,8 тис. грн – за відмову надавати інформацію про товари і послуги українською мовою;
  • 6,8-8,5 тис. грн – такі штрафи будуть застосовуватися для сфери друкованих ЗМІ.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua