Кабмін вніс зміни до переліку стратегічних підприємств


Кабмін вніс зміни до переліку стратегічних підприємств

Кабінет Міністрів на засіданні 20 листопада вніс зміни до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

За даними прес-служби, до діючого переліку стратегічного 321 підприємства, урядовим рішенням включено ще чотири об’єкта:

  • АТ “Укрзалізниця”, оскільки це підприємство входить до реєстру великих платників податків та є природним монополістом.
  • ДП Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім Я. Осади – відповідає критеріям стратегічних підприємств, частка продукції яких на загальнодержавному ринку товарів має важливе соціально економічне значення.
  • ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” – відповідає критерію стратегічного підприємства, оскільки кількість працюючих працівників перевищує 5000 осіб, а також є великим платником податків.
  • ДСП Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами – відповідає аж трьом критеріям стратегічних підприємств, зокрема: внесено до категорії цивільної оборони, є підприємством, контроль за діяльністю яких з боку держави гарантує захист громадян від наслідків впливу неконтрольованого виготовлення, використання або реалізації небезпечної продукції, та є виконавцем загальнодержавних цільових науково-технічних програм і державних замовлень.

Також цією постановою уряд виключив з наявного переліку 39 об’єктів, з них: 4 об’єкти Мінекономрозвитку, діяльність яких не відповідає жодному з критеріїв, 4 об’єкти, на базі яких утворено АТ “Українська залізниця”, які припинені як юридичні особи, та 31 об’єкт Держкомтелерадіо, реорганізовані шляхом приєднання до ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України”.

У Мінекономіки зазначили, що на сьогодні законодавством не передбачена заборона на приватизацію підприємств, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua