Законопроект про легалізацію криптовалюти внесено до ВР


Законопроект про легалізацію криптовалюти внесено до ВР

Зроблено перший важливий крок у легалізації операцій з віртуальними активами. До Верховної Ради внесли законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо оподаткування операцій з криптоактивами».

Про це пише Міністерство цифрової трансформації.

Законопроект розроблений блокчейн-спільнотою, Міжфракційним депутатським об’єднанням Верховної Ради України Blockchain4Ukraine, Офісом ефективного регулювання BRDO та командою Міністерства цифрової трансформації.

Читайте також: Голова Ripple спрогнозував повне знецінення 99% криптовалют

У проекті визначено такі терміни, як «віртуальний актив», «криптоактив», «операція з криптоактивами», «розподілений реєстр», «токен» та «токен-актив».

Картки для зберігання грошей

Мета закону – створити умови для початку функціонування ринку віртуальних активів у відповідності до законодавства України з врахуванням балансу інтересів суб‘єктів, що здійснюють операції з віртуальними активами, та держави, яка отримає додаткові надходження податків від операцій з віртуальними активами.

Особливості оподаткування:

 • 5% – ставка податку на доходи фізичних осіб для інвестиційного прибутку від продажу криптоактивів строком на 5 років.
 • інвестиційний прибуток від операцій з криптоактивами розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу криптоактиву, та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого криптоактиву та/або на створення такого криптоактиву;
 • операції з продажу криптоактивів не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість.

Довідка Finance.ua:

 • Раніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомляв, що планує легалізувати криптовалюту. Він зазначав, що криптовалюти нині в Україні не заборонені, але і офіційного статусу у них немає.
 • Асоціація “Блокчейн України” запропонувала Проект створення української Криптодолини, в якому пропонуються законодавчі ініціативи, покликані зробити Україну привабливою юрисдикцією для ведення бізнесу з криптовалютами.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua