Більшість українців підтримують запровадження касових апаратів для ФОП (інфографіка)


Більшість українців підтримують запровадження касових апаратів для ФОП (інфографіка)

74% українців підтримують нові закони про касові апарати, які зобов’язують навіть малі підприємства та ФОП видавати фіскальні чеки покупцям.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження групи Рейтинг.

Читайте також: Обов’язкові касові апарати: вигадали ще одне нововведення для айтішників

“Серед тих, хто веде свій бізнес, або ж хоче мати власну справу, швидше не підтримуються, аніж підтримуються ініціативи щодо повернення частини коштів покупцю (кешбек) або ж запровадження штрафів за невидачу чеку та розширення сфери застосування касових апаратів”, – йдеться в опитуванні.

Згідно з результатами дослідження:

 • дві третини опитаних підтримують введення механізму “кешбек” і створення додатка, який дозволить оплачувати всі податки в смартфоні;
 • більше половини підтримують ініціативи щодо розширення сфери застосування касових апаратів (PPO), запровадження великих штрафів для бізнесу, якщо товар буде продаватися без чеку та можливість отримувати електронний чек замість паперового;

Найкращі кредитні картки з кешбеком 💳

 • 60% стикалися з ситуацією, коли продавець не видавав жодного чеку за придбані товари або послуги (29% – часто, 31% – час від часу), 38% – не стикалися з цим. Частіше з такою ситуацією стикалися молодь і ті, хто має власну справу.

“Половина опитаних вважають, що розширення застосування касових апаратів (PPO) – це скоріше наведення порядку в сфері сплати податків. У той же час 38% вважають, що такий крок влади скоріше є утисками малого підприємництва. Останнє твердження користується значною підтримкою серед тих, хто вже має власну справу”, – йдеться в опитуванні.

Довідка Finance.ua:

 • 20 вересня Верховна Рада ухвалила законопроекти 1053-1 і 1073 щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг, що передбачає застосування програмного забезпечення реєстраторів розрахункових операцій (РРО).
 • Не поширюється обов’язок використовувати РРО на фізичних осіб, які продають на ринку власні старі речі або продукти власного підсобного господарства.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua