"Розумні" пристрої можна зламати за допомогою лазерів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Розумні" пристрої можна зламати за допомогою лазерів

Технології&Авто
604
Вчені з університету Мічігану заявили про те, що “розумні” гаджети, які управляються голосом, можна зламати за допомогою лазерів.
За словами фахівців, подібні пристрої можуть сприймати лазерні промені як команди користувача, повідомляє Naked science.
Дослідники з’ясували, що якщо налаштувати лазер на певну частоту і скерувати випромінювання прямо на мікрофон пристрою, колонка може інтерпретувати це випромінювання як людський голос.
Команда вчених перевіряла свій метод на пристроях Google Home, Amazon Alexa і Facebook Portal Mini, а також на деяких смартфонах, що працюють на iOS і Android. Вчені випробували 60-міліватний лазер на 16 пристроях, які активуються голосом. Майже всі розумні колонки реагували на лазер з відстані до 50 метрів. Зі смартфонами все виявилося трохи складніше.
Дослідники стверджують, що подібним способом цілком можуть скористатися зловмисники, хоча це не дуже просто. По-перше, пристрій має бути на лінії прямої видимості для кіберзлочинців, тож навіть закриті штори поламають їм всі плани. По-друге, щоб зібрати обладнання для злому розумної колонки або голосового асистента на смартфоні, знадобляться безліч радіоелектронних компонентів (загальною вартістю близько 500 доларів) і певні технічні знання.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас