Радник прем'єра спрогнозував ціну землі в Україні


Радник прем'єра спрогнозував ціну землі в Україні

Радник прем’єр-міністра України з економічних питань та земельної реформи Олексій Мушак прогнозує, що після запуску ринку землі в 2020 році первісна ціна за гектар буде близько 2 тисяч доларів.

Про це він повідомив на прес-конференції.

Читайте також: Моніторити оборот і використання землі будуть онлайн

“Якби впроваджувалася перша запропонована модель ринку землі, там, де є всі гравці, ціна була б близько двох тисяч доларів за гектар по країні. Залежно від області – наприклад, в Херсоні та на Волині трохи дешевше, а в Полтаві, Черкасах, Вінниці – дорожче, оскільки там краща земля і більша конкуренція”, – сказав він.

Мушак додав, що за іншою моделлю, в якій є обмеження по кількості гектарів в одні руки і допуску до ринку іноземців, первісна ціна буде меншою – близько 1900 доларів за гектар.

Також він повідомив, що на наступних етапах впровадження ринку землі ціна за гектар буде прямо залежати від кредитних ставок в Україні.

“Якщо кредитна ставка для України буде 5%, то ви середню оренду, яка буде 200 доларів, примножуєте на 20 – і земля буде коштувати чотири тисячі доларів. Чому в Європі така висока вартість землі? Тому що у них грошовий ресурс дуже доступний, умовно кажучи, нульова ставка”, – сказав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua