Метро на Троєщину: в КМДА розповіли про перспективи


Метро на Троєщину: в КМДА розповіли про перспективи

Метро на Троєщину можна побудувати за 5-7-10 років, якщо будуть на це кошти.

Про це заявив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник в інтерв’ю Хмарочосу.

“У нас є підтвердження від китайців, які готові надати кредит структурі, яка будувала б метро на Троєщину. За попередніми оцінками, йдеться про суму 2 млрд доларів. Однак для цього китайцям потрібні державні гарантії, однак уряд відмовляється нам їх надавати”, – прокоментував Микола Поворозник

Він так зазначає, що метро потрібно не лише жителям Троєщини, а й жителям Солом’янки.

“Там теж немає жодної станції метро, а найближча станція метро – «Вокзальна», де вранці величезні черги. Тому лінія метро, яка б протягнулась би від Жулян і до Троєщини, могла б вирішити проблеми з доступністю для обох районів”, – додав він.

Як вважає Микола Паровозник, метро на Троєщину можна побудувати за 5-7-10 років. “Поки у нас є лише попереднє ТЕО (техніко-економічне обгрунтування, документ, який дозволяє оцінити витрати на будівництво), однак немає ТЕО та самого проекту будівництва метро в цей мікрорайон”, – додав він.

Проте, як відмічає заступник голови КМДА, у них є зараз все, щоб запустити «легке метро» на Троєщину: кільцева електричка, швидкісний трамвай, трамвай на Троєщині. Треба лише з’єднати ці всі лінії.

“Рік тому ми вже пропонували міністерству інфраструктури проект трам-трейну для Києва, який би ходив по залізничних коліях. Цей проект не потребує жодних державних гарантій, а ЄБРР вже був готовий виділити на це кошти. Йдеться про 500 млн євро. Однак в «Укрзалізниці» не погодились з цим проектом – для цього необхідно змінювати розклад руху вантажних потягів. А це для них не вигідно”, – підсумував він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:КМДА
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua