Загальний фонд держбюджету недоотримав 78,4 млрд гривень від початку року (інфографіка)


Загальний фонд держбюджету недоотримав 78,4 млрд гривень від початку року (інфографіка)

Обсяг невиконання плану надходжень загального фонду державного бюджету з початку року зростає. За січень–вересень поточного року загальний фонд недоотримав 78,4 млрд грн (7,2%) від плану.

Про це повідомив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

Читайте також: У вересні дефіцит держбюджету склав 5,3 млрд гривень

«За цей час не надійшло 31,1 млрд грн (13%) плану ПДВ із ввезених на митну територію України товарів. На 10,5 млрд грн (25,6%) не виконаний план з надходження акцизного податку з вироблених в Україні тютюну та тютюнових виробів. Ще одна проблема – недоотримано 8 млрд грн (19,7%) надходжень частини прибутку державних підприємств і дивідендів на державну частку», – підкреслив Голова Рахункової палати.

Він нагадав, що торік невиконання плану надходжень було вдвічі меншим і становило 17,2 млрд грн (2,8%). При цьому за вищевказаними джерелами план теж не виконувався.

«Бюджет недоотримав і чималі кошти від запозичень. Із зовнішніх джерел при плані 92,5 млрд грн вдалося запозичити лише 56,2 млрд гривень. А це – 60,7% плану звітного періоду», – зауважив він. Загалом, зазначив Голова Рахункової палати, надходження від запозичень становили 352,2 млрд грн, що менше плану звітного періоду на 36,3 млрд грн (9,3%). Валерій Пацкан підкреслив, що ці надходження отримані насамперед від розміщення облігацій внутрішньої державної позики.

«Котрий рік поспіль, хронічно бюджет недоотримує кошти від приватизації державного майна. За 9 місяців план виконано лише на 3%. Я сподіваюся, що при ухваленні Державного бюджету на 2020 рік буде закладений реалістичний показник надходжень від приватизації», – зауважив Валерій Пацкан. Загалом, при плані надходжень від приватизації 13,4 млрд грн отримано лише 0,4 млрд гривень.

Він також нагадав, що у першому кварталі невиконання плану надходжень загального фонду державного бюджету становило 31,6 млрд грн, у першому півріччі – 38,3 млрд гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua