Єврокомісія назвала дату тристоронніх переговорів щодо транзиту газу


Єврокомісія назвала дату тристоронніх переговорів щодо транзиту газу

У Єврокомісії оголосили про дату наступної зустрічі між Україною, Росією та ЄС щодо переговорів про укладання нової угоди про транзит російського газу до Європи через газотранспортну систему України. Вона відбудеться 28 жовтня.

Про це повідомив віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович під час брифінгу у Брюсселі.

Читайте також: Контракт на транзит газу має бути довгостроковим — Єврокомісія

«Радий приймати наступний раунд тристоронніх газових переговорів з Росією та Україною 28 жовтня. Проведемо їх на основі того фундаменту, який заклали раніше», — повідомив Шефчович.

Він заявив, що всі сторони наразі хочуть укласти новий договір на транзит газу. Ключовим питанням у цьому договорі мають стати обсяги транзиту, оскільки від них також залежатимуть тарифи та українські доходи від постачання російського газу. Також нова угода має бути укладена за європейськими правилами.

Зазначимо, що європейські правила транзиту газу передбачають прозорий процес формування тарифів на газ та його транзит. Відповідно до них компанія, яка постачає газ, не може відповідати за його транспортування, тому від України вимагається розділити свою найбільшу енергетичну компанію — Нафтогаз — та виокремити оператора газотранспортної системи в окрему юридичну особу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua