Експорт цукру за рік зменшився на 27%


Експорт цукру за рік зменшився на 27%

За 2018/2019 маркетинговий рік (вересень-серпень) українські виробники експортували 409,8 тис. т цукру на суму 144,3 млн доларів. Це майже на 27% менше, ніж торік – 564,0 тис. т. Про це повідомляє УНН з посиланням на Укрцукор.

Крім того, відбулися незначні зміни в географії експортних поставок:

“У 2018/19 МР, який завершився в серпні, ми можемо відзначити деяку зміну географії поставок. Хоча лідером імпорту у нас залишається Узбекистан, відвантаження в цю країну істотно зменшилися – з 210 до 96 тис. т. На друге місце піднявся Азербайджан (74 тис. т), який посідав 3-є місце в минулому сезоні (43 тис. т), а на третьому місці розмістився Таджикистан (36 тис. т в 2018/19 МР проти 16 тис. т в 2017/18 МР, 9-е місце)”, – прокоментувала заступник голови правління НАЦУ “Укрцукор” Руслана Яненко.

Експерт зазначила, що частка поставок в Узбекистан в загальному обсязі експорту зменшилася з 37% в 2017/18 МР до ​​24% в 2018/19 МР. Причинами скорочення відвантажень, на її думку, є зміна податкової політики в Узбекистані, в першу чергу, і велика кількість логістичних проблем, які були протягом сезону.

“Окремо варто відзначити збільшення поставок до Ізраїлю і Лівії, які зайняли сьоме і восьме місця в загальному рейтингу імпортерів, і спроби українських цукровиробників максимально диверсифікувати напрямки експорту”, – підсумувала Яненко.

Щодо наступного сезону, експерт спрогнозувала очікуване підвищення цін на цукор на Лондонській біржі, що безумовно позначиться і на внутрішньому ринку. Ще одним фактором подорожчання є світовий дефіцит і скорочення виробництва цукру в Україні.

“Серйозним конкурентом в наступному сезоні може стати Росія, яка очікує перевиробництво солодкого піску і, відповідно, боротьба за ринки Середньої Азії буде більш запеклою”, – пояснила Руслана Яненко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua