Рада підтримала створення Бюро фінансових розслідувань


Рада підтримала створення Бюро фінансових розслідувань

Верховна Рада 2 жовтня підтримала в першому читанні законопроект №1208-2 «Про Бюро фінансових розслідувань».

За ухвалення відповідного рішення проголосували 270 народних депутатів, повідомляє прес-служба парламенту.

Законопроектом передбачається створення Бюро фінансових розслідувань як центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів через міністра фінансів.

Бюро фінансових розслідувань – орган досудового розслідування, основним завданням якого буде запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних злочинів, віднесених до його підслідності.

Законопроект розроблено також з метою поділу сервісної та правоохоронної функцій Податкової служби, ліквідації податкової міліції, оптимізації структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами в сфері фінансів, усунення дублювання їхніх функцій.

БФР складається з центрального апарату і територіальних управлінь, зареєстрованих як юридичні особи публічного права.

Гранична чисельність працівників, а також умови і розміри оплати праці будуть встановлені Кабінетом міністрів на підставі звіту керівника бюро.

Передбачається можливість переходу колишніх працівників податкової міліції на службу в Бюро фінансових розслідувань на загальних підставах за результатами проведення конкурсу.

Законопроект не передбачає ліквідацію будь-яких підрозділів Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ, але до Бюро фінансових розслідувань переходять повноваження з розслідування економічних злочинів.

БФР здійснює самостійне проведення оперативно-розшукової діяльності, фізичний захист надається органами національної поліції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua