В Україні тільки 2-3% IТ-фахівців працюють офіційно


В Україні тільки 2-3% IТ-фахівців працюють офіційно

Кількість працевлаштованих IТ-фахівців відповідно до КЗпП в Україні становить 2-3%, решта працюють як фізичні особи-підприємці (ФОП) або за контрактом.

Про це заявив в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” віце-президент по стратегії і технологій GlobalLogic Андрій Яворський.

Читайте також: Де шукають роботу українські IT-фахівці

За його словами, така ситуація склалася через високі податки при офіційному працевлаштуванні – понад 40%.

“На поточному міжнародному ринку така податкове навантаження більше, ніж в Польщі, і фактично порівнянне з Німеччиною. Зрозуміло, чому такі ціни встановлює Польща – вона перебуває в одному законодавчому полі з Європою, в одному правовому полі, є вимоги до General Data Protection Regulation (GDPR), нема кордонів, хороша інфраструктура. При цьому Україна в цьому відношенні сприймається як країна, яка повинна бути “дешевшою”. То який сенс платити такі гроші в Україні, коли їх можна витратити без ризиків на фахівців в тій же Америці чи Європі? І це штовхає компанії на те, щоб співпрацювати з фахівцями як з ФОП”, – сказав він.

Яворський вважає: щоб прискорити в Україні процес переходу від аутсорсингової моделі до продуктової, країні необхідні реформи в економічній політиці і законодавчих актах.

“Нам потрібні інженери, капітал і підприємці. Як мінімум з інженерами у нас все в порядку. Для того, щоб з’явився капітал, необхідні реформи в економічній політиці і законодавчих актах”, – вважає топ-менеджер.

За словами Яворського, щоб з’явилися підприємці, необхідно створити умови, які дозволять припинити їх відтік за кордон. “Коли в Україні з’явиться стабільна економічна політика і можливість залучення капіталу, наші підприємці повернуться і зможуть побудувати багато чого, вже в межах – і на благо – власної країни”, – підсумував віце-президент зі стратегії і технологій GlobalLogic.

Довідка Finance.ua:

  • IТ-компанія “GlobalLogic Україна” – найбільший розробник програмного забезпечення в Україні. Має офіси і понад 4,5 тис. фахівців у Києві, Харкові, Львові та Миколаєві.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua