Рада змінила закон про ВАКС


Рада змінила закон про ВАКС

Верховна Рада України внесла зміни до закону про Вищий антикорупційний суд, що передбачають його розвантаження і запобігають паралізації його роботи.

За проект закону № 1025 проголосували в другому читанні і в цілому 323 народні обранці.

У порівнянні з першим читанням законопроект практично не зазнав змін: до нього внесли тільки 11 правок технічного характеру.

Варто зауважити, що в суд мали передати близько 3600 справ.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, тільки 5% справ, які повинен отримати суд, розслідувалися НАБУ і “відносяться до категорії справ високопоставленої корупції”.

“Справи будуть розглядатися в суді колегіями в складі трьох суддів, а в апеляційній інстанції – у складі п’яти суддів (чисельність суддів суду становить 38 осіб, з яких 12 – судді Апеляційної палати). Таким чином, після передачі згаданої кількості кримінальних проваджень до суду (3592 провадження, – ред.) виникне ситуація з надмірним навантаженням на суддів”, – йдеться в записці.

З прийняттям законопроекту Вищому антикорупційному суду передаватимуть справи, які раніше розслідували Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Згідно із законопроектом, підсудність Антикорупційного суду поширюється на справи, розпочаті після 5 вересня 2019 року (з моменту старту роботи суду, – ред.), а також на справи, які розслідувалися НАБУ і САП.

Від початку роботи Антикорупційного суду у справах, які розслідувалися НАБУ і САП, інші слідчі судді припиняють приймати клопотання і скарги, а інші суди першої інстанції – обвинувальні акти.

Якщо судовий розгляд у справах НАБУ і САП не було завершено до 5 вересня, їх мають передати антикорупційному суду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua