Для страхових компаній створять окремий підрозділ в НБУ


Для страхових компаній створять окремий підрозділ в НБУ

Ринок страхових послуг є настільки унікальним, що потребуватиме створення окремого підрозділу в рамках НБУ. Але окремого заступника голови, який би займався небанківським сектором, не буде.

Про це заявила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Читайте також: Кошти клієнтів страхових компаній і кредитних спілок будуть гарантуватися

«Нагляд за кредитними установами, наприклад, кредитними спілками, ми плануємо інтегрувати в підрозділ, який здійснює нагляд за банківським сектором. І є страхові компанії, які є іншим напрямком специфічної діяльності. Для них ми плануємо створення окремого підрозділу. При цьому виділяти під одного заступника весь небанківський сектор ми не плануємо. І додаткового заступника голови НБУ цей закон не передбачає», – заявила Катерина Рожкова.

Головним буде функціональний принцип: звітністю небанківських фінустанов буде займатися підрозділ, який зараз займається звітністю банків, аналогічне розділення буде застосовуватися до питань ліцензування, фінмоніторингу тощо.

Протягом 9 місяців до моменту зміни регулятора відбуватиметься передача функцій від Нацкомфінпослуг до НБУ.

НБУ обіцяє збільшити кількість кадрів, в зв’язку з отриманням додаткового обсягу робіт.

Наймання буде проходити або на основі відкритого конкурсу, або на основі конкурсної співбесіди.

«Співробітники Нацкомфінпослуг сьогодні мають значний досвід і знання в напрямку регулювання цього ринку. Вони мають історичну пам’ять, яка потрібна регулятору. Тому ми вже запрошуємо всіх співробітників комісії, після того, як буде остаточно визначена організаційна структура – потреба в персоналі, в його кількості і рівні, запрошуємо взяти участь у конкурсі. Вони матимуть серйозні переваги перед іншими завдяки своєму досвіду, який вони отримали в комісії», – заявила вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua