Київрада хоче запровадити мораторій на нове будівництво


Київрада хоче запровадити мораторій на нове будівництво

Київська міська рада хоче запровадити мораторій на нове будівництво і реконструкцію в столиці України.

Відповідний проект рішення опубліковано 10 вересня на сайті Київради.

Зокрема, цим документом передбачається провести до 31 грудня інвентаризацію об’єктів нового будівництва або реконструкції зі зміною зовнішніх параметрів на території столиці. Результати інвентаризації, як наголошується в документі, повинні відображатися на порталі Центру моніторингу забудови Києва.

Також передбачається ввести тимчасовий мораторій на здійснення підготовчих і будівельних робіт на період проведення інвентаризації.

Крім того, на період дії мораторію забороняється:

  • Департаменту містобудування та архітектури — надавати містобудівні умови та обмеження для проектування об’єктів будівництва;
  • Київраді (КМДА) і структурним підрозділам, комунальним підприємствам, установам та організаціям — видавати будь-які дозволи на будівництво;
  • Департаменту державного архітектурно-будівельного контролю — реєструвати повідомлення про початок підготовчих робіт чи будівництво, про готовність об’єкта до експлуатації, а також дозволу на виконання будівельних робіт.

Водночас, дія цього рішення не поширюється на випадки: нового будівництва або реконструкції об’єктів соціальної, інженерної, транспортної інфраструктури, об’єктів, що перебувають в аварійному стані, а також будуються або реконструюються на замовлення органів державної влади або місцевого самоврядування на землях державної або комунальної власності.

Зазначається, що наразі проект рішення перебуває на розгляді комісії.

Нагадаємо, корупцію в Будівельній інспекції оцінили в 3 мільярди гривень на рік. На думку експертів, система архітектурно-будівельного контролю і нагляду штучно гальмує розвиток будівельної галузі.

В кінці серпня прем’єр-міністр Олексій Гончарук анонсував звільнення в найближчі місяці голів Державної архітектурно-будівельної інспекції, Держслужби з питань геодезії, картографії та кадастру та інших неефективних керівників відомств.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Нерухомість
Все, що ми знаємо про:КМДА
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua