Голова Ради НБУ дав прогноз інфляції до кінця року


Голова Ради НБУ дав прогноз інфляції до кінця року

У найближчі 1-2 місяці в Україні спостерігатиметься низька інфляція, проте вже восени очікується прискорення темпів зростання цін.

Про це написав голова Ради Національного банку Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Зростання цін в Україні перевищило прогнози: Нацбанк назвав причини

За підсумками липня знову, як і в червні, зафіксована дефляція – споживчі ціни знизилися на 0,6%. З початку року ціни на споживчому ринку зросли на 3%. У річному обчисленні споживчі ціни зросли на 9,1% (місяць тому цей показник становив 9%), це трохи перевищує траєкторію прогнозу інфляції на липень, який міститься в інфляційному звіті НБУ.

“Уповільнення споживчої інфляції і перехід до зниження цін в середині року стає тенденцією – це спостерігалася з травня по вересень минулого року, в травні-липні 2019 року ми знову це бачимо”, – зазначив голова Ради НБУ.

Данилишин припускає, що найближчі 1-2 місяці будуть характеризуватися низькою інфляцією, з урахуванням того, що в кінці літа-початку осені в Україні помітно збільшується пропозиція овочів і фруктів, а також внаслідок ефекту ревальвації гривні.

Щодо розвитку ситуації в перспективі до кінця року. “Зазвичай в Україні інфляція прискорюється, починаючи з жовтня, що пов’язано з поступовим зменшенням пропозиції сирих овочів і фруктів”, – написав голова Ради НБУ.

Крім того, з урахуванням значної частки імпорту у ВВП, багато чого буде залежати від динамки курсу гривні. “Якщо вересневі виплати за зовнішнім боргом (попередньо оцінюються в 1,7 млрд доларів) вдасться пройти без ускладнень, а для цього є достатні передумови, вплив курсового фактору на споживчу інфляцію не буде істотним, додав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua