Huawei представила операційну систему Harmony OS


Huawei представила операційну систему Harmony OS

9 серпня відкрилася конференція Huawei Developers Conference 2019, на якій компанія представила свою операційну систему – Harmony OS.

Поки що нова операційна система буде використовуватися тільки на телевізорах, повідомляє IXBT.

Особливість Harmony OS – так зване мікроядро. За словами генерального директора Huawei Consumer Business Group Ю Чендуна, в Android налічується 100 мільйонів рядків коду, код ядра ОС – понад 20 мільйонів рядків. Але в реальності використовується не більше ніж 8%. Це позначається і на гнучкості ОС, і на її чутливості.

Тому в своїй ОС Huawei пішла іншим шляхом: «компактне» микроядро відповідає за базові можливості, а все інше реалізується за рахунок модулів. Це робить Harmony OS зручною для застосування в абсолютно будь-яких пристроях при збереженні високої швидкості і чутливості.

Смартфон і автомобільна медіасистеми передбачають абсолютно різні сценарії використання, тому немає необхідності робити одну громіздку ОС для всього: мало спільного мікроядра і модулів – окремих для кожної сфери застосування. Така організація ОС називається розподіленою архітектурою.

В Harmony OS буде широко використовуватися віртуалізація, а сумісність з різними додатками і мовами програмування забезпечується за рахунок компілятора Ark. Також Harmony OS сумісна з Linux, Unix і Android, так що у розробників ПЗ для цих систем не повинно бути особливих проблем з написанням ПЗ для ОС Huawei.

Спочатку Harmony OS буде використовуватися тільки в смарт-ТВ Huawei і Honor. У 2020 році екосистема апаратних рішень з підтримкою Harmony OS збільшиться і включить в себе ноутбуки, розумні годинники і браслети. Hongmeng OS 3.0 вийде в 2021 році і буде підтримувати розумні колонки і автомобільні медіасистеми.

Про смартфони нічого не говориться, але, судячи з усього, вони перебувають на другому етапі розширення екосистеми і можуть з’явитися в кінці 2019 року.

«Нові телефони Huawei з системою HongMeng дебютують на ринку в четвертому кварталі, на складі вже декілько мільйонів одиниць. Очікується, що смартфон з’явиться разом з серією Huawei Mate30», – повідомляло джерело в Китаї кілька днів тому.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua