Експерт спрогнозував курс долара до кінця літа


Експерт спрогнозував курс долара до кінця літа

На співвідношення пари гривня/долар в Україні впливають переважно вітчизняні експортери. Однак розворот до девальвації до кінця літа неминучий.

Таку думку висловив глава підрозділу з фінансового аналізу корпорацій групи ICU Олександр Мартиненко.

“Наразі курс підтримується експортерами, які купують гривню під поточні витрати на початку місяця, а також на оплату податку на прибуток протягом другої декади серпня”, – сказав він.

За його словами, ця підтримка буде короткостроковою – активізуються українські імпортери, а також “дочки” іноземних компаній в Україні, які збільшать попит на долар. Водночас очікується зниження попиту на гривню з боку нерезидентів, які купують ОВДП, що і було одним з головних чинників рекордного зміцнення гривні.

“Тиск на курс зростатиме через активізацію імпортерів до початку осіннього бізнес-сезону і продовження репатріації дивідендів українськими “дочками” іноземних компаній. Підтримка гривні з боку іноземних інвесторів в ОВДП значно знизиться через рішення Мінфіну обмежити обсяги випуску цих інструментів до 3 млрд грн на тиждень. Таким чином, до осені гривня вже буде торгуватися в діапазоні 26-26,5 грн/дол.”, – резюмували в ICU.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua