0 800 307 555
0 800 307 555

В Японії створили будинки, що літають


В Японії створили будинки, що літають

В Японії створили будинки, здатні на кілька сантиметрів підніматися над поверхнею землі в разі початку землетрусу і перебувати в такому положенні аж до закінчення підземних поштовхів.

Ця технологія була розроблена ще в минулому десятилітті – проте звернули на неї увагу в Країні Вранішнього Сонця тільки після руйнівного землетрусу 2011 року.

Система, розроблена конструкторами компанії Air Danshin Systems Inc., передбачає наявність потужної повітряної подушки, що дозволяє будинку в разі потреби зависати над землею на потрібний час.

Чутливий датчик здатний завчасно зафіксувати початок сейсмічної активності. Він подає сигнал, що активує повітряний компресор. Останньому потрібні лічені секунди, щоб наповнити повітрям спеціальну подушку між самим будинком і його фундаментом.

Товщина такої подушки – всього кілька сантиметрів, але цього цілком достатньо, щоб у багато разів знизити збиток від землетрусу.

Після закінчення поштовхів будинок сідає на спеціальну раму по периметру фундаменту. За новою технологією в Японії побудовано вже близько сотні будинків. Частина з них – це не дуже великі будівлі, зруйновані землетрусом сім років тому і потім відновлені згідно з новою технологією, без жорсткого зчеплення з фундаментом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua