Штрафи за сміття в Україні зростуть утричі


Штрафи за сміття в Україні зростуть утричі

Уряд хоче значно посилити відповідальність українців, які досі не підписали договори з компаніями, що займаються утилізацією відходів.

Якщо зараз в Адміністративному кодексі за таке можна отримати штраф у межах 170-340 грн., то за новими порядками аналогічний проступок обійдеться порушнику в 510-850 грн. Відповідну пропозицію містить законопроект, опублікований на сайті Міністерства регіонального розвитку для ознайомлення.

Варто зазначити, що сам документ переслідує набагато серйозніші цілі. Чиновники з його допомогою хочуть відновити роботу державної житлово-комунальної інспекції, яку уряд ліквідував в березні 2011 року. Відтоді, йдеться в пояснювальній записці до документа, влада практично втратила контроль за ЖКГ-сферою як в частині якості послуг, які надаються українцям, так і в частині тарифоутворення.

До слова, саме Держжитлокомінспекція повинна буде контролювати дотримання громадянами зазначеної «сміттєвої» норми. Вона ж отримає право виписувати штрафи людям за «ухилення від укладення договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами».

Додамо, що норми законопроекту наберуть чинності на наступний день після публікації в офіційній пресі. Однак перед тим документ ще потрібно внести в Раду і переконати як мінімум 226 нових депутатів проголосувати за запропоновані зміни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua