Європейський центробанк опустить ставку нижче нуля - Bloomberg


Європейський центробанк опустить ставку нижче нуля - Bloomberg

Європейський центробанк пошле чіткий сигнал про те, що процентні ставки незабаром опустяться ще глибше в область від’ємних значень, прогнозують економісти.

Про це пише Bloomberg.

Читайте також: Національний банк знизив облікову ставку

Президент ЄЦБ Маріо Драгі раніше заявляв, що він буде готовий до додаткових стимулів, якщо економічні прогнози не покращаться.

Відтоді надходять суперечливі дані, і більшість опитаних агентством економістів кажуть, що 25 липня Рада керуючих змінить формулювання своєї заяви, щоб показати, що ставки можуть бути знижені, і приступить до дій на наступному засіданні після літніх канікул.

Економісти очікують, що ставку за депозитами ЄЦБ у вересні буде знижено на 10 базисних пунктів до рекордно низьких мінус 0,5%, а деякі банки, включаючи UBS, HSBC і Nomura прогнозують другий крок вниз на ту ж величину в грудні.

Commerzbank чекає зниження ставки на 20 базисних пунктів вже в липні.

Найбільш суттєва зміна в порівнянні з опитуванням, проведеним агентством три тижні тому, полягає в тому, що більше половини респондентів зараз прогнозують перезапуск нетто-покупок активів ЄЦБ.

Повернення нетрадиційних заходів ознаменує кардинальні зміни з кінця минулого року, коли регулятор готувався згорнути заходи монетарної підтримки.

Зараз цей порив слабшає на тлі напруженості у світовій торгівлі, і Драгі, який в жовтні йде у відставку, наостанок намагається оживити зростання і інфляцію в єврозоні.

У зв’язку з цим економісти ЄЦБ почали аналізувати стратегію політики ЄЦБ, включаючи потенційний перегляд своєї мети щодо інфляції, повідомили джерела, знайомі з питанням. Такий крок дозволив би регулятору довше здійснювати заходи монетарного стимулювання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua